Biuletyn Informacji Publicznej
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skępem

      Co to jest?
Szukaj w tym dziale:

Dodano dnia, 2010-08-23

Dnia 20.08.2010 odbyło się spotkanie integracyjne w formie ogniska w ramach Projektu „Jestem aktywny czuje się pewniej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla uczestników oraz ich najbliższego otoczenia. Miejscem spotkania było pole namiotowe leśnictwa Głęboczek.

Celem spotkania była integracja uczestników projektu oraz ich rodzin, pokazanie alternatywnej formy spędzania czasu wolnego oraz aktywizacja społeczna.

Główną atrakcją spotkania był udział i rywalizacja w różnych konkursach między innymi:

-„butelkowe kręgle”

- slalom z balonem

- kalambury

- dmuchanie balonów na czas

- slalom ze szklanką pełną wody

 Dodatkowo całą rywalizację motywowały nagrody w postaci artykułów szkolnych które niewątpliwie przydadzą się w nadchodzącym roku szkolnym, przegranym uczestnikom wręczone zostały nagrody pocieszenia.

Atmosfera na spotkaniu była bardzo przyjemna, wszyscy bardzo dobrze się bawili, zjedli upieczone przez siebie kiełbaski oraz bawili się wspólnie z dziećmi i innymi uczestnikami.


                  

                   

Dodano dnia, 2010-08-27

W dniach 24.08.2010 i 26.08.2010 odbyły się kolejne spotkania integracyjne uczestników projektu systemowego „Jestem aktywny – czuję się pewniej” realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem spotkania była integracja uczestników projektu i ich rodzin oraz aktywizacja społeczna. Zadbano również o aktywne spędzenie czasu wolnego.

Tym razem uczestnicy projektu wyjechali na „Rancho pod olszyną” położone nie daleko parku zdrojowego Ciechocinek. Po przybyciu na miejsce uczestnicy rozpoczeli zwiedzanie miejscowych atrakcji turystycznych wraz z przewodnikiem. Uczestnicy zwiedzili starą zabytkową warzelnie soli , wspaniały ciechociński park ze słynna „podkową”, dywanami kwiatowymi, zegarem kwiatowym oraz znane i tak cenione ze względu na swe lecznicze właściwości tężnie.

Po zwiedzeniu uzdrowiska wszyscy udali się w podróż na rancho tramwajem konnym gdzie czekał na nich obiad, oraz kolejne atrakcje jazda konno oaz strzelanie z broni pneumatycznej ponadto uczestnicy mogli nakarmić wspaniałe zwierzęta jakie znajdowały się na ranczo miedzy innymi: kuce, pawie, miniaturowe kozy i wiele innych. Dzieci cały czas mogły korzystać z placu zabaw jaki znajdował się na terenie rancza.

Dziesięciogodzinny wyjazd dostarczył wszystkim wiele emocji i wrażeń. Podczas tego wyjazdowego spotkania integracyjnego uczestnicy wycieczki dobrze odpoczęli, wynieśli pewną wiedzę, spędzili atrakcyjnie dzień z rodzinami i w gronie osób, poznanych dzięki projektowi.
 

 

 Dodano dnia, 2010-11-03 

30 października odbył się kolejny wyjazd integracyjny dla uczestników realizujących Program Aktywności dla Miasta i Gminy Skępe w ramach projektu systemowego „Jestem aktywny - czuję się pewniej” tym razem uczestnicy projektu udali się do Golubia-Dobrzynia na zwiedzanie tamtejszego zamku krzyżackiego, który pochodzi z przełomu XIII-XIV wieku.     

    Poza główną atrakcją, czyli zwidzeniem zamkowych komnat uczestnicy projektu wraz ze swym najbliższym otoczeniem brali udział w różnego rodzaju atrakcjach na terenie zamku:

 

·          strzelanie z łuku


 

 

·         rzut toporem i włócznią


  

 

 

·         zajęcia muzealne 


 

·         lepienie z gliny 


 

 

   

 

 Po zakończeniu zajęć z przewodnikiem wszyscy udali się do restauracji zamkowej gdzie zjedli obiad. Na zakończenie przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę dla naszych uczestników, całą grupą udaliśmy się do szkoły rycerskiej gdzie odbył się pokaz walki na miecze z udziałem członków bractwa rycerskiego, którzy brali udział m.in. w filmie „Stara Baśń” w reż. Jerzego Hoffmana.  


 Kiedy pokaz dobiegł końca czekała na nas jazda konna pod opieką instruktorów każdy z uczestników mógł wybrać konia dla siebie i poczuć się jak średniowieczny rycerz.


 

 

Nasza wyprawa trwała 9 godzin uczestnicy bardzo dobrze się bawili ponadto przypomnieli sobie nieco historii średniowiecznej Polski w bardzo ciekawy sposób.

 

Dodano dnia, 2010-12-30 

Dnia 28.12.2010 odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu systemowego „Jestem aktywny czuję się pewniej”, było to już ostatnie spotkanie z uczestnikami projektu realizowanego w 2010 roku.   


  

     

      

       

                                                                                 

Uczestnicy przy słodkim poczęstunku mile wspominali zajęcia prowadzone przez panią psycholog oraz doradcę zawodowego, które odbywały się w projekcie ponadto nie kryli swego zadowolenia z ukończenia kursów zawodowych takich jak „Wykwalifikowana niania, Pomoc domowa”, „Specjalista wykańczania wnętrz(tynkarz glazurnik) „Sprzedawca z obsługą komputera i kas fiskalnych”.                                   

 Nabyte umiejętności oraz wiedza z zakresu poruszania się po rynku pracy na pewno przyczynią się do zmniejszenia bezrobocia w grupie uczestników projektu.